Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.

Przed zabiegiem miejsce które będzie depilowane trzeba dzień wcześniej ogolić maszynką.
W gabinecie tuż przed zabiegiem nakładany jest przez nas specjalny żel który ma właściwości chłodzące, by głowica lasera nie powodowała jakichkolwiek podrażnień. Następnie Kosmetolog wykonująca zabieg kilkukrotnie wysyła wiązkę laserową do miejsca gdzie przeprowadzana jest depilacja, jest to całkowicie bezbolesne.
Po wykonanym zabiegu następuje zmycie żelu.

Po wykonanej depilacji należy pamiętać o kilku rzeczach których trzeba unikać:
- gorących kąpieli
- korzystania z sauny lub basenu
- podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu
- przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów
- do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy