Zabiegi Na Twarz

   Klinika Estetica dysponuje całym arsenałem środków do wygładzania, ujędrniania i poprawiania jakości skóry. Jest jednak kilka zabiegów, które szczególnie dobrze radzą sobie z odmładzaniem i upiększaniem twarzy. Dzięki fachowej i darmowej konsultacji wykonywanej przez naszych kosmetologów będziecie państwo w dobrych rękach jeśli chodzi o dobór aktywności medyny estetycznej w okolicach twarzy. Tych kilka najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej szczególnie mocno upodobali sobie klienci naszych gabinetów:

Toksyna Botulinowa (Botoks)

     Botoks jest jednym z najbardziej znanych preparatów stosowanych w zwalczaniu zmarszczek. Spopularyzowały go przede wszystkim hollywoodzkie gwiazdy, które chętnie korzystają z zalet medycyny estetycznej. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: czym jest botoks? Jest to substancja chemiczna, którą powstaje po doskonałym oczyszczaczu preparatu białka (toksyny botulinowej). Białko to uzyskuje się z bakterii clostridium botulinum. Zazwyczaj stosowana jest oczyszczona postać białka typu A.
Skóra twarzy marszczy się w wyniku działania bodźców, które nasz mózg wysyła do mieszczących się tam komórek mięśniowych. Działanie botoksu polega na zahamowaniu przepływu tych bodźców do drobnych mięśni twarzy. Zapobiega to skurczom mięśni, przez co nie dochodzi do fałdowania skóry.

Metaterapia

     Metaterapia to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry. Polega ona na bezbolesnym mikro-nakłuwaniu, dokonywanym za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia, z głowicą pozwalającą na precyzyjne wykonanie zabiegu.
Dzięki metaterapi skóra jest symulowana do szybszej odnowy w nakłutych miejscach, dzięki czemu szybko się regeneruje, a co za tym idzie odzyskuje sprężystość i młody wygląd. Efekt występuje tutaj już po pierwszym zastosowaniu i utrzymuje się stosunkowo długo, a zabieg jest praktycznie całkowicie bezbolesny.

Karboksterapia

      Zabieg polega na podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo,  w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie.  Dzięki zabiegowi karboksyterapii na twarz zwiększa się ilość kolagenu, a skóra staje się pogrubiona i bardziej sprężysta. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny, najlepiej wykonywać go w odstępach czasowych  około 1 tygodnia.