Zabieg laserowego obkurczania pochwy

Zabieg laserowego obkurczania pochwy to jedna z najnowszych metod leczenia kobiet który niweluje wiotkość ścianek pochwy, przywracając im sprężystość i dawną elastyczność. Nie wymaga znieczulenia, a pacjentka opuszcza gabinet lekarza zaraz po zakończeniu procedury. Laseroterapia jest alternatywą chirurgicznego leczenia.

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, co przekłada się na występowanie zmarszczek, bruzd oraz znaczące zmniejszenie jej elastyczności i jędrności. W przypadku kobiet osłabieniu ulega również zwieracz cewki moczowej oraz tkanki w okolicach rozrodczych, w efekcie czego mogą odczuwać zwiotczenie pochwy. Prócz problemów fizycznych, dyskomfortu i wstydu zaczynają również odczuwać mniejszą satysfakcję ze współżycia. Kłopoty z poszerzeniem pochwy mogą występować nie tylko po menopauzie, ale także po porodzie. Współcześnie dolegliwość można wyleczyć dzięki nowoczesnej metodzie fototermicznego obkurczenia ścian pochwy przy użyciu systemu laserowego.

 

W trakcie wizyty w gabinecie przednia ściana pochwy wraz z wejściem zostaje poddana działaniu lasera. Procedura nie wymaga znieczulenia, a praktycznie zaraz po jej zakończeniu pacjentka może powrócić do normalnych obowiązków.

Utrata napięcia tkankowego ścian pochwyoraz skóry sromu jest zjawiskiem powszechnym,
prowadzącym do zmniejszenia komfortuseksualnego kobiet i ich partnerów. Problem ten pojawia się zwykle po porodzie lub w okresie
menopauzy. Zabieg polega na oddziaływaniu laserem na wewnętrzne ścianki pochwy, co prowadzi do wymuszonej odbudowy struktury tkanek.

Zabieg wykonywany jest laserem Co2-NeoSkin.