Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Ostrzykiwanie wraz z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Po zabiegu odrastają nowe i mocniejsze włosy, jest ich też więcej niż było wcześniej – z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia, skóra głowy zostaje odżywiona, znacznie poprawia się struktura włosa.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnawiać i regenerować słabe, cienkie i tracące kolor włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące.

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii w trychologii polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie do skóry głowy medycznego dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makro krążenie oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów. Metoda karboksyterapii skóry głowy jest metodą mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną.

Leczenie/Profilaktyka Dermokosmetykami

Poddając się zabiegowi oraz stosując dermokosmetyki MonRin możemy antycypować pojawienie się problemów. Są też bardzo pomocne w profilaktyce: dobranie odpowiedniej pielęgnacji, ochrona skóry głowy przy zabiegach chemicznych.