Powiększanie warg sromowych stało się częstym zabiegiem w ginekologii estetycznej.
Dla poprawy komfortu współżycia seksualnego kobiet istotny jest wygląd zewnętrznych narządów płciowych oraz ich właściwe nawilżenie. Ważną rolę odgrywa tutaj wielkość warg sromowych większych. Niestety z wiekiem ulegają one zmniejszeniu, przez co dochodzi do wysuszenia warg sromowych mniejszych, często też mają miejsce mikrourazy warg sromowych mniejszych, co z kolei prowadzi do częstych stanów zapalnych i dyskomfortu w efekcie kobieta unika zbliżeń z partnerem i czuje się mniej kobieco.
Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda konna,rowerowa a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Część kobiet, ze względu na odczuwane dolegliwości, zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć, co nie powinno mieć miejsca. Aby temu zapobiec należy przywrócić właściwą wielkość warg sromowych większych i właśnie w tym celu stosuje się kwas hialuronowy. Zabieg ten jest dedykowany kobietom, u których występuje zmniejszenie i zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych, co jest bardzo często powodem dyskomfortu w życiu codziennym (obniżenie ochrony sromu, suchość, swędzenie, zwiększona podatność na otarcia i infekcje, ból przy współżyciu), pogorszenie wyglądu estetycznego miejsc intymnych. Zabieg przynosi intensywne i długotrwałe nawilżenie oraz odbudowuje utraconą objętość tkanek, a także stymuluje ich regenerację.

ZALETY ZABIEGU: przywrócenie naturalnej objętości, regularnych kształtów oraz równej wielkości warg sromowych większych, nawilżenie, wygładzenie i ujędrnienie warg sromowych większych, zmniejszenie objawów suchości, swędzenia, otarć sromu i zmniejszenie ryzyka infekcji, poprawa komfortu życia płciowego.

PRZECIWWSKAZANIA: stany zapalne i zmiany skórne sromu, infekcje, ciąża Zabieg powiększanie warg sromowych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekty wypełnia kwasem hialuronowym w postaci preparatu utrzymują się do 2 lat, poprawa elastyczności i napięcia skóry znacznie dłużej, ze względu na proces naturalnej odbudowy kolagenu w tkankach.