Radiesse


 

Za młody wygląd naszej twarzy odpowiada nie tylko brak zmarszczek. Dużo ważniejszą rolę spełnia zachowanie jej naturalnych, regularnych proporcji. Z wiekiem w organizmie człowieka dochodzi do ścieńczenia warstwy podstawnej i spłaszczenia granicy naskórkowo-skórnej. Towarzyszy temu degeneracja włókien kolagenowych i sprężystych, spadek aktywności i syntezy fibroblastów. W efekcie wraz z upływem lat obserwujemy charakterystyczne zapadnięcia, głównie widoczne w okolicy skroni, policzków i żuchwy. Nadają one naszej twarzy smutny i zmęczony wygląd.

Doskonałym rozwiązaniem problemu atrofii skóry jest zastosowanie Radiesse. Preparat ten bazuje na hydroksyapatycie wapnia wykorzystywanym do niedawna tylko w stomatologii, ortopedii i laryngologii, gdyż substancja ta, naturalnie występująca w naszym organizmie, doskonale stymuluje tkanki kostne do rozwoju. Badania pokazały, że hydroksyapatyt wapnia stanowi również silny stymulator tworzenia włókien kolagenu, odpowiedzialnych za młodą, jędrną skórę. Mikroskopijne cząsteczki tego związku wprowadzone pod skórę tworzą w niej rusztowanie, na którym rozwijają się nowe włókna kolagenowe. Hydroksyapatyt wapnia zawieszony jest w matrycy żelowej natychmiast wypełniającej bruzdy i ubytki. Żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy, ale efekt odmłodzenia i zagęszczenia skóry utrzymuje się 1-2 lata.

 

◦     dodać objętości zapadniętym policzkom, okolicy jarzmowej, skroniom, żychwie i brodzie

◦     dodać objętości dłoniom

◦     wypełnić bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetek

◦     zliftingować okolice oczu i brwi, zapewnić efekt „otwartego oka”

◦     bezoperacyjnie zlikwidować nierówności i garbki grzbietu nosa

 

 

 

-Dużym plusem preparatu Radiesse™ jest jego niewrażliwość na ciepło, dzięki czemu nie następuje przyspieszony rozkład w skórze np. pod wpływem sauny, lasera frakcyjnego, fal radiowych, co umożliwia synergię w kompleksowym odmładzaniu twarzy.

- Preparat wprowadza się do skóry przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli stosując uprzednio znieczulenie miejscowe lub maść znieczulającą. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie, które ustępują po kilku dniach. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do codziennych zajęć.

- Po zabiegu możemy spodziewać się bardzo naturalnych efektów. Preparat nie jest wypełniaczem, ale naturalnie stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze. Może być stosowany jako uzupełnienie kuracji kwasem hialuronowym, co daje najlepsze efekty w odmładzaniu skóry twarzy. W zależności od wieku biologicznego skóry przeprowadza się od 1 do 3 zabiegów. Preparat jest w 100% biokompatybilny, bezpieczny, dobrze tolerowany, nie wymaga przeprowadzania testów alergicznych, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.