Każda okolica intymna, jest miejscem podatnym na powstawanie przebarwień, w którym może występować nadmierne nagromadzenie melaniny. Ciemny koloryt warg sromowych oraz odbytu to z reguły cecha dziedziczna, ale zabarwienie może być bardziej nasilone po np. częstych wizytach w solarium.

Na czym polega zabieg:

Zabieg wybielania warg sromowych obywa się przy użyciu lasera Co2-NeoSkin. Procedura zabiegowa polega na naświetlaniu przez lekarza okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu powierzchniowym, wykorzystującym krem znieczulający.

Efekty:

Zabieg powoduje rozjaśnienie skóry warg sromowych lub odbytu. Dodatkowym aspektem zabiegu jest uzyskanie efektu odmłodzenia i ujędrnienia skóry danej okolicy. Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania, dlatego też zaleca się by okolicę zabiegową intensywnie nawilżać i powstrzymywać się od stosunków oraz aktywności aż do momentu wygojenia.
Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zwykle wystarcza 1 zabieg, w skrajnych przypadkach potrzeba do 2-3 zabiegów. 

Przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią,
nowotwory,
uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej,
infekcje okolic intymnych